آزمون شخصیتی برن‌رویتر “Bernreuter”

آزمون شخصیتی برن‌رویتر “Bernreuter”

پرسشنامه شخصیتی برن‌رویتر یکی از رایج‌ترین پرسشنامه‌هایی است که در سازمان‌ها و کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرسشنامه ۱۲۵ سئوال دارد که پاسخ‌دهنده بصورت “بلی”، “خیر” یا “نمی‌دانم (؟)” به آن‌ها پاسخ می‌دهد. پرسشنامه برن‌رویتر شش جنبه شخصیت را ارزشیابی می‌کند که در نتیجه پاسخ آزمون شش بار تصحیح می‌شود و هر بار تصحیح یکی از جنبه‌ها را آشکار می‌کند.

مطالعات متعددی که در محیط‌های صنعتی و تجاری انجام گرفته، همه اثربخشی و سودمندی پرسشنامه شخصیتی برون‌رویتر را تأیید می‌کند. این مطالعات نشان داده که این پرسشنامه می‌تواند اشخاصی را که مسئولیت‌هایی داشته‌اند (آن‌هایی که دست کم به دو پست مهم رسیده‌اند یا از ۲۱سالگی در زمینه‌های شغلی، اجتماعی، مذهبی، اتحادیه‌ها و … مدیریت داشته‌اند)، از کسانی که هیچ مدیریتی نداشته‌اند آشکارا متمایز نماید.

بطور کلی هر وقت مدیران بخواهند درباره برخی ویژگی‌های شخصیتی کارکنان اطلاعات سریعی بدست آورند، این آزمون می‌تواند خیلی مفید واقع شود. همچنین این آزمون می‌تواند در مشاوره شغلی دانش‌آموزان دوره دبیرستان کاربرد داشته باشد.

آزمون برن‌رویتر به اکثر زبان‌ها از جمله فارسی ترجمه شده ترجمه و استاندارد شده است. اعتبار یا پایایی آن که با روش اجرای مجدد بدست آمده، بین ۷۸ تا ۹۲ درصد در مقیاس‌های مختلف بوده است. روایی آن نیز که از روش همبستگی نتایج با نتایج آزمون‌هایی که روایی آن‌ها قبلا تأیید شده بود، تقریبا بین ۷۹ تا ۹۴ برای مقیاس‌های مختلف بوده است.

شش جنبه شخصیت مورد بررسی در این آزمون به شرح زیر است:

  • B1-N : تمایل به عصبی بودن.
  • B2-S : باخود بودن. 
  • B3-I : درون‌گرایی-برون‌گرایی. 
  • B4-D : سلطه‌جویی-سلطه‌پذیری. 
  • F1-C : اعتماد به نفس٫ 
  • F2-S : اجتماعی بودن.

برای دریافت پرسشنامه کلیک نمایید.

تحلیل آزمون شخصیتی برن‌رویتر “Bernreuter”
برای تحلیل این آزمون لازم است ابتدا پرسشنامه را دانلود نموده سپس با دقت به سئوالات پاسخ دهید. سپس پرسشنامه تکمیل شده را به آدرس email مدیران آینده پژوه ارسال نمایید تا در اسرع وقت نتیجه آزمون برای شما ارسال شود.

info@MAPgroup.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *