آزمون اندازه گیری اختلالهای رفتاری – میشل گوکلن

آزمون اندازه گیری اختلالهای رفتاری – میشل گوکلن

پرسشنامه میشل گوکلن

پرسشنامه ای  که در اختیار شما قرار می گیرد، اجازه میدهد تا بتوانید نوع اختلال خود را ، چه از نظر ساخت فیزیکی و چه از نظر ویژگیهای روانی، برآورد کنید. برای این کار، یکی از حروف a – b- c  ، بر حسب این که چقدر با شیوه بودن یا سبک تفکر شما مطابقت داشته باشد، انتخاب کنید.

تحلیل این پرسشنامه در ۵ موضوع مورد بررسی قرار می گیرد : آتلتیک بودن یا نبودن – پارانویایی بودن – سرشت خودمداری – روان پریشیهای مانیک –  بیش فعالی

جای تردید ندارد که در زندگی، هیچ یک از ویژگیهای نشریح شده،‌به حالت خالص و ناب دیده نمی شود. احتمال دارد که تمایلات زیادی در ما وجود داشته باشند و جنبه های مختلف واکنشها را تحت تاثیر قرار دهند. روان پزشکان، بین روان پریشی پارانویا و اسکیزوفرنی تشابهاتی مشاهده کرده اند. تعیین مرز بین اختلالهای روانی اغلب غیر ممکن است. همانطور که بارها اشاره کردیم، تعیین مرز بین سلامتی و بیماری  یا نا بهنجاری و بهنجاری کار آسانی نیست.برای ردیابی همه اختلالها باید از منابع متعدد و از متخصصان متعدد کمک گرفت.

نباید به نتایج حاصل از اجرای یک آزمون قناعت کرد، مخصوصا اگر اجرا کننده آزمون متخصص نباشد و از روان شناسی بالینی اطلاعات دقیقی در دست نداشته باشد.

شما میتوانید فایل اکسل این پرسشنامه را از اینجا دانلود کنید.

برای تحلیل پرسشنامه پاسخ خود را به ایمیل info@mapgroup.ir ارسال نمایید.

 

منبع:  Gauqulin, Michel et Froncoise – 20 tests pows le connaitre – 1974

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *